Tvoříte si web na WordPressu a chtěli byste vědět které pluginy nejčastěji používáme při své práci?

Připravili jsme jejich seznam včetně odkazů přímo na jednotlivé pluginy, abyste je mohli jednoduše využít i na svém webu.

Autoptimize

Ač je WordPress stále primárně blogovacím redakčním systémem umí být v určitých situacích poměrně robustní. S ohledem na to, že Googlu není lhostejná rychlost načítání vašich stránek je dobré kód zoptimalizovat. Autoptimize primárně mimifikuje CSS a HTML díky čemuž se vaše stránky načtou rychleji.

Odkaz na stránku pluginu

TinyMCE Advanced

Standardní editor obsažený ve WordPressu je ve většině případů dostačující. Někdy jsou ale požadavky na editaci pokročilejší a uživatel požaduje širší možnosti formátování textu, práce s tabulkami či zkrátka práci s editorem podobnější Wordu. V těchto případech instalujeme TinyMCE Advanced, který rozšířuje standardní editor.

Odkaz na stránku pluginu

Contact Form 7

Plugin pro kontaktní formuláře nejrůznějších stylů. Je spolehlivý, dobře se styluje a umí celou řadu funkcí, které se nám hodí. Často jej doplňujeme ještě o doplněk Contact Form DB, který ukládá přímo do Wodpressu všechny odeslané kontaktní formuláře.

Dříve jsme rádi používali Gravity Forms. Jejich složitější nastavení ale méně pokročilým uživatelům moc nevyhovovalo.

Odkaz na stránku pluginu

Yoast SEO

Nepostradatelný pomocník pro optimalizaci on page faktorů. Potřebujete vytvořit individuální titulek či popisek stránky? Chcete zakázat indexaci některých stránek? Potřebujete vidět náhled snippetu hned při editaci stránky? Kromě této základní funkcionality obsahuje Yoast i celou řadu pokročilejších nastavení, která umožní významným způsobem ovlivnit on-page faktory na stránce oproti tomu, jak by se načetli jen ze standardního WordPressu bez tohoto pluginu.

Odkaz na stránku pluginu

Google XML Sitemaps

Naprostá nutnost pro spolehlivé vytvoření sitemapy, která je důležitá nejen pro Google.

Odkaz na stránku pluginu

Cookie Notice

Jednoduché přidání otravné cookie lišty, která by na webu neměla chybět v případě, že sledujete své uživatele pomocí remarketingu.

Nainstalujete plugin, vložíte text který chcete zobrazovat a vybere si barevné schéma lišty a potvrzovacího tlačítka.

Odkaz na stránku pluginu

Loco Translate

Potřebujete mít na webu jazykovou mutaci? Pomocí tohoto pluginu přeložíte textové řetězce na různých místech webu – v šablonách, filtrech, komentářích, různá tlačítka, apod.

Odkaz na stránku pluginu

Redirection

Cenný pomocník při redesignu webu, kdy dochází ke změně struktury webu. Jednoduše vložíte starou URL a novou URL a máte zajištěno přesměrování ze staré URL adres, která je ještě zaindexována ve vyhledáči.

Odkaz na stránku pluginu

Wordfence Security

Bezpečnost by měla být na prvním místě a u WordPressu zvlášť. Zkoušeli jsme celou řadu bezpečnostních pluginů a nakonec máme nejlepší zkušenosti s Wordfencem, který umožňuje opravdu nadstandardní zabezpečení.

Pomáhá mimo jiné s bojem proti malwaru, na který WordPress zejména trpí zejména pokud se jedná o staré verze několik let neaktualizované.

U nastavení tohoto pluginu si dávejte velký pozor. Předem si raději proveďte kompletní zálohu souborů na FTP i databáze, protože neodborným nastavením můžete web zabezpečit tak důkladně, že se na něj nedostanete ani vy sami.

Plugin má i s placenou verzi, která ještě více rozšiřuje jeho možnosti a hlavně zpohodlňuje jeho používání. Například v placené verzi je možné blokovat zobrazení vašich stránek na úrovni konkrétních zemí. Pokud tedy necílíte na Čínu, Rusko či Indii, můžete významným způsobem omezit možnost že se na vašem webu bude dít něco nekalého.

Odkaz na stránku pluginu

Napsat komentář